9870 ESMERALDA LIGHT
By clicking on the small photos you can see the information of other slabs or bundles of this block| Block | 9870 |
| Color | GREEN |
| Bundle | 1 |
| Type | QUARTZITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 3 |
| Length | 305cm / 120inch |
| Height | 196cm / 77inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 417kg |
| Block | 9870 |
| Color | GREEN |
| Bundle | 3 |
| Type | QUARTZITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 9 |
| Length | 305cm / 120inch |
| Height | 196cm / 77inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 2862kg |
| Block | 9870 |
| Color | GREEN |
| Bundle | 5 |
| Type | QUARTZITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 2 |
| Length | 305cm / 120inch |
| Height | 196cm / 77inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 1388kg |
| Block | 9870 |
| Color | GREEN |
| Bundle | 7 |
| Type | QUARTZITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 1 |
| Length | 305cm / 120inch |
| Height | 196cm / 77inch |
| Thickness | 2cm / ¾inch |
| Weight | 347kg |